Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Dziedzictwo

Pozostałości w Might & Magic X: Legacy
Might & Magic: Raiders, pomimo anulowania projektu, miało kilka dobrych aspektów. Twórcy Might & Magic X: Legacy nie chcieli by to wszystko się zmarnowało. W grze może więc znaleźć kilka nawiązań do Wolnego Miasta Hammer Fall.

Pisarz Kurt McClung, który odpowiadał za historię MM:Raiders, włożył wiele wysiłku, aby pokazać co znaczy być Poszukiwaczem Przygód w Ashanie. Gra pokazałaby ewolucję zwykłej grupy awanturników, niewiele lepszych od rabusiów, wraz z upływem czasu stających się prawdziwymi bohaterami.

Według chronologii Legacy, prawie dwanaście lat później, bohaterowie Hammer Fall stali się mentorami nowej generacji poszukiwaczy przygód. Drużyna gracza w Might & Magic X: Legacy jest częścią tej generacji. Ich mentor, Owen, był jednym (z wielu) herosów Might & Magic: Raiders.

Jedna z lokacji nazywa się Kuźnią Żywiołów Wiosny (ang. Elemental Forge of Spring), co miało być nawiązaniem do M&M:R, gdzie pojawiała się podobna budowlana nazwana Kuźnią Zimy (ang. Forge of Winter), która znajdowała się niedaleko miasta Hammer Fall.
Obecnie ta lokacja została przemianowana na Kuźnią Żywiołów Zimy (ang. Elemental Forge of Winter), a Heroes 7 możemy spotkać Kuźnię Żywiołów Lata (ang. Elemental Forge of Summer).

Aby uhonorować pracę zespołu Might & Magic: Raiders, niektóre postacie, które stworzyli również pojawiają się w Legacy.

Znajdujemy też nawiązania w książce opisującej dzieje Hammer Fall.


Pozostałości w Might & Magic: Duel of Champions
Na pożegnanie (lub też pogrzebanie) marki Raiders twórcy oddali jej bardzo niewielką cząstkę do swojej innej darmowej produkcji - M&M:DoC. Była to karta, która w grze już występowała. Teraz jednak dostała alternatywny, unikalny wizerunek. Wzorowana na szkicu koncepcyjnym Pustoszyciela M&M:R. Swoją drogą jest to całkiem użyteczna karta.

Czy była to jedyna rzecz przeniesiona do DoCa? Chyba nic się nie stanie jeśli zdradzę, że twórcy (lub ktoś odgórnie im to zasugerował) mieli zamiar posiłkować się fabułą z Raiders. Jeśli nie w całości to z pewnością chociaż częściowo.
Dlaczego się tak nie stało? Ktoś stwierdził, że lepiej jeszcze raz przewałkować historię znaną z Might & Magic: Heroes VI. Zresztą fabuła w tej grze nigdy nie grała pierwszych skrzypiec. Wątpliwe żeby kiedykolwiek miało się to zmienić.
Czy do tego dojdzie? W najbliższym czasie z pewnością nie. Być może kiedyś...

Muzyka

W edycji complete Might & Magic: Heroes VI, na dołączonej ścieżce dźwiękowej z gry, pojawia się utwór z menu głównego Might & Magic: Raiders. Został nazwany "Calling All Raiders". Poniżej można go odsłuchać.© 2003-23 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "Might and Magic: Raiders". Redakcja, kontakt